Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi’ projesi, ilkokul öğrencilerine sporu sevdirmeyi ve yaşam tarzı haline getirmeyi amaçlıyor. Uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde çocuklar, farklı branşlarda antrenmanlar yaparak potansiyellerini keşfediyor ve sporu geliştiriyorlar.
Van Başkale’de Belediye Meclisi 2024 yılı Mayıs ayı meclis toplantısının 3. oturumunda DEM Parti Grubu Sözcüsü Savaş Barış Abi, belediyenin diğer kurumlara devredilen taşınmaz ve taşınırların geri alınması için meclis başkanlığından yetki talep etti.